O nás

Magnolia Zahrady jsou tady pro Vás už 12 let

Vytvářím zahrady, protože mne to vnitřně naplňuje. Ráda přibližuju lidem přírodu… Často mi od ní přijdou odpojení… Jako kdyby ji nevnímali… A pak, když po čase přijdu na zahradu, kterou jsem jim realizovala, jako by se v nich něco hnulo. Najednou už ty čmeláky a kytičky také vidí. A právě to mi dává hluboký smysl.

– Veronika Horová, majitelka

Rozhovor s majitelkou Magnolia Zahrady

Jaké byly Vaše začátky? A proč jste se rozhodla začít?
Vyloženě realizace a návrhy už dělám asi 15 let, začínala jsem po malých krůčcích. Svoji první zahradu jsem zrealizovala po návratu z Německa, asi ve 22ti letech. Postupně se to pomaličku nabalovalo. Pracovala jsem na svém podnikání při zaměstnání.

Bylo vždy vše „růžové“?
Asi před 11ti lety jsem se vydala pouze na podnikatelskou dráhu a otevřela si vlastní květinový obchod Magnolia květiny na Kladně, bohužel v době finanční krize, pár osobním okolnostem a vlastní podnikatelské nezkušenosti jsem byla nucena obchod zavřít a vrátit se do zaměstnání.

Při zaměstnání jsem ale stále realizovala a kreslila, dodělala jsem si 4leté studium (Zahradní a krajinná tvorba), porodila dceru a byla na mateřské.

Co Vás při Vaší tvorbě ovlivnilo?
Tak ovlivnilo mne hodně moc věcí, ale hodně asi pobyt v Německu a cestování po Evropě. Brala jsem si hodně inspiraci z cest, lidí a jejich zahrad. Hodně mne inspiruje i divoká příroda. Mám ráda přirozenost, kterou v zahradách preferuji. Jsem neskutečně šťastná, když samozřejmě jsou šťastní i majitelé.. To je jasný.. Ale když zahrada ožije…. Když se na ní ukazují zvířata… Obzvlášť jsem pozorovatel veverek a ježků, a to je pro mne opravdu pocta.

Třeba dneska mne hodně ovlivní třeba ta veverka. Nebo když kolem mne na zahradě proběhnou srny (smích).